Saulės kolektoriai ar saulės moduliai: ko iš tiesų Jums reikia?

Atsinaujinantys energijos šaltiniai ne tik užtikrina, kad naudojatės švaria energija. Tai padeda jums tapti mažiau priklausomais nuo energijos tiekėjų bei ilgalaikėje perspektyvoje – mažiau mokėti už energijos suvartojimą. Jei svarstote įsirengti saulės energiją generuojantį šaltinį savo namuose, reikėtų susipažinti su tokią energiją sukuriančiais prietaisais – saulės kolektoriais bei moduliais, kurių sąvokos dažnai yra painiojamos.

Saulės kolektoriai – tai namų šilumos generatoriai, konvertuojantys saulės energiją į šilumą.

Saulės moduliai – tai prietaisai iš saulės energijos gaminantys elektrą, kuri gali būti panaudota ne tik šildymui, bet ir kitoms pastato reikmėms.

Saulės kolektorių tipai

shutterstock 74676076

1.Plokštieji saulės kolektoriai. Populiariausi rinkoje dėl ilgaamžiškumo ir paprastumo.

2.Vakuuminiai saulės kolektoriai. Technologiškai juos sunkiau pagaminti, todėl jų kaina didesnė, tačiau jie yra efektyvesni.

 

Saulės kolektorių sandara

1.Varinės saulės spindulius sugeriančios plokštelės.

2.Aliuminio rėmas, laikantis varines plokšteles.

3.Apsauginė danga.

4.Grūdinto stiklo ir šiluminė izoliacijos.

Saulės kolektorių veikimo principas

shutterstock 243692335

Varinės plokštelės sugeria saulės spindulius. Viduje esantis šilumnešis, vanduo arba neužšalantis skystis,  absorbuoja saulės šilumą. Šilumnešis yra pumpuojamas cirkuliaciniu siurbliu – tokiu būdu esantis skystis prateka pro vandens boilerį ir atiduoda saulės šilumą vandeniui. Kolektoriai dažnai yra sujungti su šildymo sistema, todėl jei vandens temperatūra nepasiekia reikiamos, sistema užtikrina, jog vandens temperatūra būtų tinkama. Visa sistema yra valdoma specialaus valdiklio, kuris reguliuoja sistemos veiklą.

Patarimas: jei galvojate įsirengti saulės kolektorių, įsivertinkite, ar sunaudojate daug karšto vandens, nes esant nedideliam karšto vandens sunaudojimo kiekiui saulės kolektorius jums tiesiog neatsipirks.

Naudinga žinoti: 3-4 asmenų šeima, įsirengusi 6 m² saulės kolektorių, gali sutaupyti iki 60-70 % karšto vandens paruošimo išlaidų. Jei siekiate 100 % – reikia didinti montuojamų kolektorių plotą. Tokiu atveju išauga kolektorių bei montavimo darbų kaina, todėl ilgėja sistemos atsiperkamumo laikas. 

Trumpai apie saulės modulius

shutterstock 581869819

 

Modulyje esantys saulės elementai generuoja elektros srovę, kuri per laidus yra perduodama į srovės keitiklį. Ten vyksta procesas, kurio rezultatas – nuolatinė elektros srovė yra paverčiama į kintamąją, kurią ir galime naudoti buityje.

 

 

Daugiau apie saulės modulius rasite čia.

Naudinga žinoti: jeigu per metus sunaudojate 5 000 kWh elektros, tuomet Jums reikėtų įsirengti 5 kW galios saulės modulius.

Patarimas: pasvarstykite, kur galėtumėte įsirengti saulės modulius. 1 kilovato galios modulis užima maždaug 6 kvadratinius metrus stogo ploto. Žinoma, kuo efektyvesni moduliai, tuo mažesnio ploto reikės.

  Saulės moduliai Saulės kolektoriai
Ar naudojama elektrai gaminti? Taip Ne
Ar naudojama šilumai gaminti?* Taip Taip
Kur yra įrengiami? Ant stogo, pastatų fasadų ar žemės Ant stogo ar žemės
Ar gali veikti apniukusią dieną? Taip Taip
Kiek laiko tarnaus? ~30 metų ~20 metų

*Namuose turi būti įrengta šildymo sistema (elektra).

Apibendrinant galima pasakyti, jog moduliai yra universalesni, nes elektra turi daugiau naudojimo paskirčių.

Kreipkitės konsultacijai telefonu +370 (5) 200 1683.

Padėsime Jums įsirengti saulės elektrinę!